Поради щодо підключення інтернету в селі

Донедавна, наявність стабільного підключення до всесвітньої мережі в сільській місцевості була справжньою розкішшю. Адже якщо в великому місті з багатоповерховою забудовою, розмістити обладнання для одночасного підключення десятків користувачів можна на даху будинку, а для підведення необхідних кабелів не потрібно використовувати кілометри дроту, то за ним вартість підключення може сягати кількох тисяч гривень. Та враховуючи швидкість «діджиталізації» сучасного світу, не дивно, що сьогодні ви можете обрати, який інтернет краще під’єднати в селі. А команда інтернет-магазину «Center 5G» вирішила поділитися з вами корисною, цікавою та актуальною інформацією щодо усіх актуальних варіантів підключення.

Який спосіб підключення обрати?

Забезпечити стабільне підключення до інтернету в сільській місцевості можна:

 1. Через кабельне з’єднання;
 2. За допомогою операторів мобільного зв’язку;
 3. Встановивши супутникове обладнання.

У кожного з них є свої нюанси та тонкощі, які варто розглянути детальніше.

Переваги та недоліки провідного інтернету

Варіант, актуальний для сіл, які знаходяться поблизу великих міст. Та нерідко, кабельне підключення можна зустріти і в віддалених куточках нашої країни. В більшості випадків, швидкість підключення не відповідає очікуванням, оскільки на ній позначаються великі відстані, велика кількість комутаційних з’єднань, та неможливість завести оптику без додаткових перетворювачів.

Тим не менш, провідне підключення залишається єдиним варіантом для тих, хто потребує багато трафіку. Кілька років тому, рахувався найшвидшим, та стрімкий розвиток мобільних мереж витіснив кабель з першого місця. Серед переваг:

 • Стабільність підключення;
 • Простоту облаштування wi-fi;
 • Нелімітований трафік;
 • Стала середня швидкість.

До мінусів же можна віднести залежність абонента до обриву ліній. Сумлінні провайдери виконують ремонт по факту виявлення несправності, однак в більшості випадків, на відновлення пошкодженого кабелю може піти від 1 до 2 тижнів.

Плюси й мінуси 3G/4G мобільного інтернету

З кожним роком, швидкість передачі даних в мобільних мережах наближається до аналогічного показника у провайдерів, що надають доступ до інтернету по кабелю. Окрім того, варто зазначити про перспективи цього напрямку. Адже у 2015 році, держава взялась за регулювання частотного спектру, забезпечивши вивільнення та можливості для розширення каналів.

На сьогодні, зона покриття усіх мобільних операторів дозволяє користуватись швидкісним бездротовим підключенням у місцях, де немає можливості прокласти кабель. Особливо – у селах, віддалених від великих міст. Серед переваг мобільного інтернету можна виділити:

 • Можливість виходу в мережу практично у будь-якому місці;
 • Відсутність залежності від обривів та пошкоджень кабельної лінії;
 • Простоту підключення та модернізації;
 • Мобільність та можливість брати мобільний роутер чи usb-модем в поїздки.

Суттєвий недолік – ціни. Вартість одного гігабайту трафіку програє провідному варіанту. Крім того, у віддалених регіонах, для покращення якості сигналу доведеться встановлювати репітер.

Чи є недоліки у супутникового інтернету?

Донедавна, супутник вважався єдиним способом отримати інтернет в селі. Так, дорогий, так, повільний, так, з обмеженнями по трафіку, але хоча б якийсь. Щоправда, сьогодні він вважається пережитком минулого, адже вартість користування мобільним трафіком виявилась набагато дешевшою, причому швидкість вища в 2 рази.

Та є і плюси:

 • Можливість підключення до інтернету навіть в гірській місцевості;
 • Простота установки та налаштування обладнання;
 • Незалежність від обривів кабелю;
 • Мобільність пристроїв.

Окрім цін (що можуть досягати 1000 грн за 15 ГБ трафіку на швидкості до 15 Мбіт/сек), супутниковий інтернет програє іншим варіантам підключення за рахунок:

 • Відчутної затримки передачі сигналу;
 • Чутливості до погоди;
 • Відсутності безлімітних тарифів.

Та ситуація може змінитись після запуску амбіційного проекту Ілона Маска – супутників Starlink, мета якого – створити можливість для підключення дешевого і високопродуктивного супутникового інтернет-каналу.

Як отримати високу швидкість інтернету?

Для початку варто визначитися з метою підключення. Якщо ви плануєте використовувати інтернет для перегляду IPTV, голосового спілкування чи відеозв’язку – забудьте про супутник. Адже через катастрофічні затримки сигналу, додатки, що працюють в реальному часі, не можуть розкрити свій потенціал.

Найкращий варіант – дротове з’єднання через провайдера, в більшості випадків – за рахунок відсутності будь-яких лімітів по трафіку. Та доступний він далеко не всюди, на відміну від мобільного інтернету. Тим не менш, тарифи деяких операторів виявляються аналогічні супутниковим провайдерам.

Підсумок

В кінці 00-х, коли інтернет заполонив оселі українців, що проживають у містах, жителі сільської місцевості не мали змоги скористатися можливістю підключення по дроту, оплачуючи підвищені ціни за користування супутником. І з моменту появи 3 та 4 покоління стільникового зв’язку, підключення інтернету в селі перестало бути проблемою. Адже його швидкість не вступає проводу, тарифи нижчі чим в супутникових мережах, а за рахунок мобільності, ви можете залишитися онлайн чи працювати на природі, не переймаючись проблемами з інтернетом!

admin
Комментариев нет
Категории:
Новости
Комментарии
Пока нет ни одного отзыва.
Написать комментарий
Ваш комментарий
Имя
Email
Все результаты поиска